Kavitace, bezbolestná liposukce

Určitě každá žena by na sobě ráda něco změnila, ať už to jsou boky, bříško a ve většině případů zadeček a stehna. Pokud máte strach z jehel a bolesti po liposukci, můžete zkusit moderní metodu - kavitaci.

Kavitace je bezbolestnou a vysoce účinnou alternativou chirurgické liposukce. Jedná se o neinvazivní bezpečné ošetření vhodné zejména k redukci tukových polštářků, které jsou velmi obtížně odstranitelné dietou či cvičením.

Princip kavitace

Je založena na využití ultrazvuku o specifické frekvenci, který vyvolává ve tkáních jednoduchou mechanickou ultravibraci. Ta je schopna způsobit rozbití tukových buněk a následnou proměnu nahromaděného tuku v tekutinu, která se pak díky přirozeným metabolickým procesům z organizmu vylučuje pomocí drenážního systému a nakonec močí. Ošetření nemá vedlejší účinky a je nebolestivé.

Kavitace se používá na tyto části těla:

 • břicho a boky
 • stehna (vnitřní, vnější, přední i zadní strana)
 • hýždě
 • nohy (kolena, kotníky, lýtka)

Před ošetřením...

Je doporučována hypokalorická dieta s omezeným příjmem tuku a soli. Je vhodné dodržovat pravidelný pitný režim. Zejména v den ošetření a několik dní po ošetření je nutné vypít min. 2 litry vody denně. Jedná se o důležitou podmínku, aby mohlo docházet k odplavování rozbitých tukových buněk močí.


Průběh ošetření - fáze kavitace:

Kosmetička označí a přeměří ošetřovanou partii. Následně aplikuje speciální gel a ultrazvukovou hlavicí neustálými pohyby a mírným tlakem provede ošetření.
Během ošetření muže klient cítit lehké mravenčení nebo jemné poštipování v ošetřované oblasti. Je normální, když zákazník slyší slabé pískání. Tato fáze trvá 30-90 minut v závislosti na velikosti ošetřované partie.

Po ošetření...

Po ukončení kavitace kosmetička provede 20 minutovou drenáž (presoterapii), která napomůže odstranit uvolněné a rozpuštěné tuky. Po ošetření je nezbytné dodržovat nízkotučnou dietu a zejména pravidelný pitný režim s min. 2 litry tekutin denně. Doporučuje se zvýšení fyzické aktivity, která podporuje odstranění uvolněných tukových buněk.

Frekvence a počet ošetření:

Je možné podstoupit ošetření 1x týdně, nicméně běžnější je 1 ošetření každé 2 týdny.
Celkový počet ošetření je závislý na požadovaných a dosažených výsledcích. Následnou udržovací péči je možné provádět každých 5-6 měsíců dvě až tři ošetření.

90152195.jpg

Indikace

 • Určeno pro ženy a muže všech věkových kategorií (18-75 let)
 • Ošetření celulitidy a tukových polštářků
 • Formování postavy

Výhody ošetření:

 • vysoká účinnost při redukci tukových polštářků
 • ideální pro ošetření jak větších ploch, tak i menších partií
 • přesné zacílení na ošetřovanou partii
 • ošetření je neinvazivní - nedochází k narušení integrity pokožky
 • ošetření je všeobecně velmi dobře snášeno

Nedoporučeje se u osob:

 • se srdečními chorobami, po transplantacích a s bypassem
 • se záněty či infekčním onemocněním v místě aplikace
 • s cévní poruchou a arteosklerózou
 • s vysokým cholesterolem
 • trombózou anebo tromboflebitidou
 • užívajících léky proti srážlivosti krve
 • těhotných
 • s kovovými implantáty v těle
 • s velmi vážným jaterním a ledvinovým onemocněním

 

Vyzkoušeli jste tuto metodu? Pokud ano, podělte se o své zkušenosti.

Kavitace, bezbolestná liposukce patří do témat
 • Nesmysl!!! adinka 16.10.2010 19:28:46

  Kavitace je fyzikální nesmysl. Neexistují žádné studie. Jsem si jistá, že centimetry dole jsou způsobené jenom lymfatickou drenáží... Trochu drahá lymfa, že???
  Dnes byl také článek v lidových novinách o nesmyslnosti kavitace. Prostě to nemůže fungovat a je to jenom tahání peněz z lidí! A to i z těch. kteří si tenhle nesmyslný přístroj koupili! Řekla bych - chudáci- ale díky hlouposti lidí na něm i tak hoooodně vydělají.

  • Re: Nesmysl!!! štěpánka 10.10.2013 14:01:05

   Mám na to naprosto stejný názor, je to hloupost a akorát za to lidi zbytečně vyhazují peníze. Jediné, co funguje je klasická liposukce, takže odsátí tuku...jinak se ho člověk nezbaví. Pokud tedy nepočítám cvičení, které je nejlepší.Ale ne každému se povede cvičením vytvarovat postavu tak jak by chtěl,takže liposukce tomu může hodně pomoci.
   Já třeba hodně přibrala v těhotenství, dost jsem teda shodila,ale zůstalo mi břicho - trochu pomohlo cvičení,ale zachránila mě hlavně liposukce. Prováděl mi ji pan doktor justan z brna.A i díky té liposukci jsem začala pravidelně cvičit,abych si výsledek udržela, takže teď mám nejlepší postavu za celý život.

  • Re: Nesmysl!!! milena 15.08.2013 09:24:19

   Taky mám stejný názor, že je to nesmysl. Musím se tedy přiznat, že jakmile se o kavitaci začalo mluvit, chtěla jsem ji hned taky vyzkoušet a četla všechno, co se o tom dalo. V té době jsem byla ale bez práce, takže finance navíc nebyly. Několik kamarádek to samozřejmě zkusilo - u některých zůstalo vše beze změny, u dvou došlo k nějakým úbytkům v cm,ale za 3-4 měsíce měli zase všechno zpátky. Tím pádem jsem kavitaci zavrhla. Potom jsem konečně narazila na dobrou práci a rozhodla jsem se, že si radši našetřím na klasickou liposukci, kde je výsledek jasný. Mám za sebou lipu boků a vnitřních stehen u dr.Justana a doteď je všechno v pořádku. Je to taky tím, že jsem začala pravidelně cvičit,abych nevypadala jako dřív a výsledek si udržela - nic není zadarmo. Ve finále, co člověk utratí za kavitaci, kde je potřeba několik sezení, tak už to vyjde skoro jako liposukce.

 • lenka 30.07.2013 09:50:51

  Osobně si myslím, že za kavitace a podobné metody akorát vyhodíte peníze oknem. Taky jsem na začátku byla nadšená a chtěla do toho hned jít. Naštěstí to dřív vyzkoušelo několik mých kamarádek a ani u jedné se nedostavil prakticky žádný výsledek. Ve finále, když by si sečetli peníze za kavitaci, tak už by jim to stačilo na klasickou liposukci, u které jsou výsledky zaručené. Takže já jsem jedině pro tumescentní liposukci a už hledám, ke komu zajdu

 • Hubnutí- co opravdu pomáhá Martinka85 16.07.2012 12:23:25

  Dobrý den,
  chtěla bych se podělit o mou zkušenost. Navštívila jsem salón Zsiluet kde mají přístroj ZERONA a nemůžu si ho vynachválit. Opravdu mi to zabralo, i když jsem tomu vůbec nevěřila. Zhubla jsem o 7cm přes břicho a nepřestávám. Dodržuji speciální jídelníček a cítím se mnouhem lépe. Je to nová metoda a opravdu zafungovala. Doporučuji opravdu všem.

 • Kavitace Zlín jana 19.04.2012 14:59:26

  Musím z vlastní zkušenostipotvrdit, že kavitace(bezbolestná liposukce) neníopravdu nic, čeho byste seměli bát dámy. Vše seprovádí přístrojem, bezskalpelu a opravdu to nebolí.Výsledek je vidět hned připrvní návštěvě. U mě tobyly 3 cm dole. Kdyby toněkoho zajímalo, byla jsemve Studiu TOP IMAGE Zlín -jejich webhttp://www.topimagezlin.cz/sluzby/liposukce-kavitace-impact/

 • liposukce Majka 27.05.2011 22:23:20

  Katalog všech firem nabízejících liposukci a články na toto téma najdete také na http://liposukcekavitace.com/

  • Re: liposukce Arien 31.05.2011 04:40:49

   Ahoj hodně akčníchnabídek z různých salónůnajdete zde:http://www.meslevy.cz/hledat/?q=kavitace&x=0&y=0 .

 • Kavitace Eva 31.03.2010 09:13:31

  Taky mě zajímá kolik to stojí a kde se to provádí a jaké jsou rizika. Jsem po operaci srdce a mám budík, je to možné v tomhle případě provádět a když ne, tak proč? Děkuji

  • Re: Kavitace Nina V 04.04.2011 17:27:50

   ahoj kavitace je celkemdrahá záležitost ale našlajsem salón kam chodím vPraze a zde jsou úžasnéceny nyní mají akci za 999:)tady jsou stránky zkus semrknout:)http://www.kosmetika-lymfodrenaz.cz/neinvazivni-liposukce/

 • žilky Lucka 15.06.2010 07:07:58

  chtěla bych vědět, jestli bych na bezbolestnou liposukci mohla jít, když mám na stehnech malé popraskané žilky, tzv.pavučinky.

  • Re: žilky stanka 09.02.2011 14:43:32

   Zdravím, na bezbolestnou liposukci jde jít i se žilkama, ale je potřeba najít správný stroj. Já osobně se v tom všem už taky neorientuju, i když jsem hledala ošetření jako dárek před vánocema. Tuším, žilky je taky možný řešit, že možná lepší je ošetřit před ošetřením "kavitací". Mojí mamce jsme je nechali odstranit strojem HFX. Stránky snad mají i jen tenhle název a určitě mají nějaký stroj v Praze. Jestli jinde, to se asi jen zeptat přímo jich kde už je kdo má.

 • Laser Daniela 05.02.2011 01:14:52

  Nevíte někdo nějaké info ohledně laseru Zerona?
  Máte někdo nějaké zkušenosti?
  O laseru se moc nepíše, takže pokud někdo něco víte, prosím podělte se.
  Díky

  • Re: Laser stanka 09.02.2011 14:37:10

   Zdravním, pokud senemýlím, je to"laser" s několikarameny co se nastaví nadbřícho. Viděla jsem to navýstavě před rokem a kdyžjsem se zeptala jak tenhlelaser funguje, tak mi vlastněpopsali účinky UV zářenís důrazným doporučenímuživat nějaké prášky.Takže Zerona... podle méhonázoru je to jen oodvodnění a kdoví čemještě díky těmpráškům... na to bychrozhodně, alepsoň dokud mneněkdo nepřesvědčí jaklaser můžou předvádět navýstavě a jinak bez ochranyočí"přičumujících",nešla.

 • Opravdu si myslíte, že to funguje? Hana 08.10.2010 11:41:41

  Zdravím všechny. Chtěla bych Vás, které se chystáte na ošetření kavitací, stejně tak, jako jsem se chystala já, upozornit na fakt, že v sousedním Německu byl kvůli kavitacím upraven zákon, který je řadí až na samotný okraj zákona, mnoho kavitačních přístrojů tak zakazuje. Před několika dny se mi dostal do rukou článek německého doktora Klause Hoffmana z Univerzity v Bochumi, který ve svém článku poměrně snadno rozcupoval všechny tzv. "kavitační přístroje". Uvádí zde, že kavitace existují 2, pravá a nepravá. Pravá by mohla mít takové účinky, jaké proklamují výrobci kavitačních přístrojů, ale je natolik nebezpečná, že by vytvořila nekrotickou tkáň a vážně by mohla poškodit pokožku pacienta. Kavitace nepravá, kterou používají všechny "kavitační" přístroje, nemá v důsledku nízké frekvence žádný vliv na tukové buňky, takže pokud tu nějaká píšete, že ano, pak vězte, že je to jen Vaše vlastní snažení, ne výsledek ošetření:) Snad Vám moje informace pomůže vybrat si nějakou metodu, na kterou byly vypracovány vědecké studie a která má prokázaný účinek. PS: Za mě hlasuji pro radiofrekvenci, byla jsem na ní a výsledky jsou opravdu vidět hned po prvním ošetření, navíc nic nebolí a je to i příjemné.

 • výsledek kavitace Danka 27.07.2010 14:00:04

  ano každý ma na to jiný názor, a taky záleží na správ
  ném ošetření. ja mám momentálně za sebou 3 kúru a mam 8 cm v pase a 4cm v bocích. Bříško a boky se
  mi začínají pekně tvarovat. ja jsem zatím spokojená.
  A má masérka taky protože vidí výsledky. zjistila jsem
  totiž, jen cvičením a stravou to samo nepůjde, mé bříško a boční partie jsem měla jako řasy které tak rychle nezhodím, tak Kavitace mi je pěkně rozbije a ja tomu jen dopomůžu aby výsledek stál za to!!! dodávám že bez ruční lymfy která se provádí před a po kavitaci. to nemá učinek. Danka z Ostravy

  • Re: výsledek kavitace vlaskaruso 28.09.2010 00:00:47

   Danka z Ostravy: Muzes prosim napsat, kde v Ostrave jsi byla? Dekuji.

 • centimetry dolů: Karel Šplíchal 04.07.2010 18:54:50

  líbilo se mi "už po první kavitaci o jedno konfekční číslo méně!" "měřitelné výsledky ihned po kavitaci!" Tak jsem tam nahnal manželku a opravdu, centimetry šly dolů. Jenže: ty cm šly dolů z obvodu břicha, takže kulatá zůstala stejně! Je to jako s kružnicí. Když chci mít manželku s plochým bříškem, nezajímá mne obvod, ale to, co vidím a co se mi nelíbí - průměr!!! (panděro) A ten při zmenšení obvodu kružnice o 2 cm klesne jen o pár milimetrů, takže kdybych manželku posílal na kavitace tak dlouho, až bude mít ploché bříško jako před dětmi, stálo by to snad 60 000!!! To už opravdu radši rovnou pod nůž, chirurgicky odřezat špek, ale to manželce neudělám, radši se budu do smrti vztekat, že jí zůstalo takové panděro.

 • podfuk na poctivé lidi mišička 04.05.2010 10:44:31

  Já (25) a můj přítel (34) máme zkušenosti s tzv. bezbolestnou liposukcí. Bohužel, ale slibovaný efekt na stránkách www.cosmeticclinic.cz se nedostavil. Oba jsme upravili jídelníček, dodržovali pitný režim, pili jsme čaje na podporu funkce jater. Já sama jsem podstoupila i doporučované lymfodrenáže. Po čtyřech kůrách jsem v pase "nezhubla" ani o centimetr a stejně tak i můj přítel. Reklama, že se jedná o alternativu invazivní liposukce je zcela klamavá.

 • Vlastni zkusenost Gabriela 16.04.2010 15:26:28

  Ahoj vsem,
  ja jsem byla na teto bezbolesne liposukci minulou stredu na Vinohradech,byla jsem na brichu,cena 7900 kc,ale jsem neuveritlne spokojena,je to super porad hledam kde jsem nechala spicky z bricha.Takze jedine doporucuji

 • Negativní účinky Marcel 01.04.2010 14:59:55

  Kavitace(lat. cavitas - dutina, prostor) je v podstatě vznik dutinek následkem zhušťování a zřeďování prostředí. Tím vznikají volné radikály, které zvyšují pravděpodobnost rakoviny.
  Kavitace se u ultrazvukových přístrojů udává jako negativní účinek. Takže myslím, že je pořad lepší omezit sůl a tuky a přidat pohyb;-)

 • dodatek ceník Lucie 31.03.2010 16:38:15

  Samozřejmě ceny se v různých zařízení liší, rozdíl může být i 2000 Kč.

 • cena Lucie 31.03.2010 16:33:40

  Dobrý den, Evo v tomto případě byste se musela poradit přímo s lékařem dle vašeho aktuálního zdravotního stavu. Jinak cena se pohybuje přibližně břicho 2 – 3 000,- Kč (za 1 ošetření)
  nohy 2 – 3 000,- Kč
  hýždě 3 000,- Kč
  ruce 1 000,- Kč
  boky 1 000,- Kč

 • liposukce zita 29.03.2010 14:29:22

  na žádnou liposukci byh nešla ani kdyby byla zadarmo i když mám nadváhu ale snažím se s tím něco dělat SAMA

 • kde se provádí Veri 29.03.2010 13:12:48

  kde se toto provádí a jaká je cena jednoho sezení?

 • cena? božena 29.03.2010 10:57:06

  kolik to asi tak přibližně stojí?

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Plastická chirurgie patří do témat

Adresář

Poradna na téma Plastická chirurgie

Diskuze na téma Plastická chirurgie

 • Valová 27.06.2017 21:06 estetická klinika

  Po zkušenostech mohudoporučit tady toho pánahttp://plasticka-esteticka-chirurgie.cz/

 • Kudrová 26.07.2017 22:07 estetická klinika

  S čím jste u něj byla na plastice?

 • Valová 29.07.2017 23:07 estetická klinika

  Byla jsem na faceliftu, spokojenost maximální

 • Bronislava 15.11.2017 22:11 péče o tělo a přírodní kosmetika

  Minulý týden jsem byla na plastice u pana Justana v Brně. Vynikající práce, skvělý plastik jsem…

 • Barbora 28.11.2017 12:11 péče o tělo a přírodní kosmetika

  Jak se pohybují ceny u tohoto plastika?

 • Bronislava 29.11.2017 11:11 péče o tělo a přírodní kosmetika

  Má ceny na stránkách,měly by být už i konečnéza ty zákrokyhttp://plasticka-esteticka-chirurgie…

 • Pavla Dvořáková 20.05.2017 13:05 hubnutí

  Mona lepsi liposukce, plasticka chirurgie jine podobne pokusy, by byla lepsi zmena stravy, zmena…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku